Soki NFC od Oryginalny Sok

dscf3394

Dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa Biurkom Flampol miałam okazję wypróbować ich pyszne naturalne soki, o których już za chwilę. Najpierw chciałabym Was zapoznać z samą firmą, która działa na rynku już od 1992 r. Na początku zajmowała się.. Dziczyzną 😉 Po ustabilizowaniu pozycji na rynku wprowadzili markę soków Oryginalny Sok , dzięki czemu możemy teraz delektować się naturalnymi sokami NFC. A co oznacza magiczny skrót NFC? Z ang.not from concentrate, czyli wiemy już, że jeśli przy składzie zobaczymy ten skrót, to nasz sok nie powstał z koncentratu. Ja osobiście bardzo sobie to cenię 🙂 W ofercie możemy znaleźć również soki odtworzone z soków zagęszczonych, ale te akurat znalazłam tylko z buraka i pomidora, co w tak szerokiej ofercie jest niewielką tylko częścią. O nie też jestem spokojna, a to dlatego, że zgodnie z prawem od 28 października 2013 roku (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/12/WE z dnia 19 kwietnia 2012 odnosząca się do soków owocowych oraz Rozporządzenie Ministra i Rozwoju Wsi z dnia 8 lutego 2013 r. – Dz.U. 2013 poz. 327) do wszystkich soków owocowych i pomidorowych wprowadzanych na rynek (w butelka i kartonach, NFC i odtworzonych z soków zagęszczonych, pasteryzowanych i niepasteryzowanych) zabronione jest dodawanie jakichkolwiek cukrów (np. glukozy, fruktozy,  sacharozy (cukier biały), syropu glukozowo-fruktozowego) lub innych substancji słodzących. W sokach tych jest zatem dokładnie taki sam rodzaj cukru i w takiej samej ilości jak cukier zawarty w owocach czy pomidorach z których ten sok został wyprodukowany.

Nowoczesne technologie stosowane w produkcji soków pozwalają na wydobywanie z owoców i warzyw wszystkiego, co w nich najlepsze i najbardziej wartościowe. Soki są pasteryzowane. Jest to naturalny sposób ich utrwalania, poprzez podgrzanie, tak jak robimy to przygotowując przetwory na zimę 😉 Barwa i smak soku pochodzą z owoców i warzyw, z których został wyprodukowany. Do soków mogą być dodawane witaminy i sole mineralne w celu wzbogacenia go. Soki nie zawierają aromatów innych niż te pochodzące dscf3407z owoców/warzyw, ani żadnych konserwantów, słodzików czy barwników, więc są naturalne.

Wśród soków, które miałam przyjemność spróbować najbardziej przypadł mi do gustu jabłkowo-żurawinowy. Ma delikatnie kwaskowy smak (przypuszczam, że z żurawiny, bo ta suszona, którą zazwyczaj można kupić jest dosładzana, a naturalna jest lekko kwaśna), a jabłko i żurawina są świetnym połączeniem i się uzupełniają. Choć przyznaję, że pozostałe soki nie pozostają w tyle jeśli chodzi o ich smak 😉

Oferta jest dosyć szeroka, zarówno jeśli chodzi o smaki jak i wielkości opakowań (butelki 200 ml, 330 oraz kartony 3 i 5 l). Warte uwagi jest również to, że soki są w szklanych butelkach, a to dzisiaj, w czasach wszechobecnego plastiku rzadkość.

Oczywiście nie wypisałam tutaj wszystkich informacji, żeby Was nie zanudzić, więc zapraszam się do zapoznania z nimi oraz pełną ofertą soków na stronie Oryginalny Sok 😉

 

Reklamy

6 myśli na temat “Soki NFC od Oryginalny Sok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s